Najlepsze praktyki
Qlik Summer School 2016
Data i godzina Webinarium Prezenter


25 lipca

13:00

Program Qlik Customer Success

Dowiedz się, jak program Customer Success przyczynia się do sukcesu klientów Qlik.

Mark Rodell

Senior Manager, Customer Success

Mark to prawdziwy weteran branży BI — pracuje w tej dziedzinie już od niemal 30 lat. W tym czasie pracował na wielu różnych stanowiskach, zarówno u ogromnych dostawców, jak i w bardzo małych, początkujących firmach, które z czasem zostały przejęte przez potentatów branży. Mark jest związany z Qlik od ośmiu lat i był jedną z trzech osób, które ponad trzy lata temu stworzyły wyjątkowy program Qlik Customer Success i nadal go rozwijają.

26 lipca

13:00

Najlepsze praktyki i Qlik Project Management Methodology (QPM)

Z tego webinarium dowiesz się, jak podejście do projektów przyjmowane przez Qlik umożliwia:

  • Zwiększenie zwrotu z inwestycji: elastyczne i pozwalające na ustalanie priorytetów podejście zapewnia uzyskanie szybkich efektów wdrożenia.
  • Dostosowanie do potrzeb firmy i maksymalizację szans na sukces projektu: dzięki użyciu najlepszych praktyk, metodologii QPM i umiejętności Qlik Project Management oraz łączeniu teorii z najlepszymi praktykami i nadzorem.
  • Redukcję ryzyka: prowadzenie projektów wiąże się z podejmowaniem ryzyka i wyzwań, dlatego zarządzanie ryzykiem, reagowanie na kryzysy i komunikacja dotycząca problemów to najważniejsze elementy QPM, które umożliwiają odpowiednie zarządzanie i rozwiązywanie problemów, innymi słowy — utrzymanie ciągłości realizacji projektu. 

Helen Davey

Global Project Manager

Jako Global Project Manager w Qlik, Helen pracuje z kierownikami projektów i konsultantami ds. ulepszania potencjału dystrybucyjnego Qlik. Ma ponad 14-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i programami w różnych branżach obejmujących konsulting, finanse oraz przemysł ropy naftowej i gazu. Posiada tytuł MBA w dziedzinie Executive Management oraz następujące certyfikaty: Prince 2 Practitioner, Managing Successful Programs i IBM Certified PM.

27 lipca

13:00

Wizualizacja danych — najlepsze praktyki

Podczas tego webinarium udzielimy kilku praktycznych wskazówek dotyczących wizualizacji danych, zaczynając od przykładów z historii. Jest bardzo wiele możliwości wizualizacji danych, opowiemy więc o kilku najlepszych praktykach stosowanych przy wyborze odpowiedniej wizualizacji. Omówimy również takie metody, jak dodawanie koloru i kontekstu, by podkreślić znaczenie wizualizacji. Na końcu zademonstrujemy, jak można to wszystko połączyć podczas tworzenia aplikacji.. 

Patrik Lundblad

Senior Product Manager & Visualization Advocate

Patrik Lundblad pełni rolę propagatora wizualizacji danych z Qlik. Ma doktorat w dziedzinie wizualizacji i interakcji. Zajmuje się promowaniem najlepszych praktyk wizualizacji jako programista, pisarz i mówca. Swoją pierwszą aplikację Qlik Sense® utworzył, wykorzystując typowe dane, od których zwykle zaczyna pracę, czyli dane socjologiczne z Banku Światowego.

28 lipca

13:00

Podejścia do Big Data

QlikView i/lub Qlik Sense® w środowisku Big Data. Część techniczna prezentacji dotyczyć będzie w szczególności jednego podejścia, a mianowicie „generowania aplikacji na żądanie”. Opcje Direct Discovery i segmentacja QVD zostaną szczegółowo omówione w innych webinariach. Metoda „generowania aplikacji na żądanie” rozszerza możliwe zastosowania rozwiązania Business Discovery, umożliwiając użytkownikom biznesowym przeprowadzanie analizy asocjacyjnej na większych źródłach danych. Korzystanie z naszej aplikacji przypomina tworzenie listy zakupów — użytkownik najpierw wybiera dane, które chce zgłębić za pomocą interaktywnej aplikacji analitycznej z pełnym potencjałem pamięci Qlik.

Ian Crosland

Senior Product Manager - Data Management

Ian Crosland jest członkiem globalnego zespołu zarządzania produktem. Odpowiada przede wszystkim za populację danych w Qlik Sense®, w tym przygotowanie danych, Big Data i nadzór nad zarządzanymi danymi oraz łącznością. Ma ponad 15-letnie doświadczenie we wdrażaniu hurtowni danych i rozwiązań BI w złożonych środowiskach. Ian jest związany z Qlik od dziesięciu lat.