Dogłębna analiza danych — jak to działa?
Qlik Summer School 2016
Data i godzina Webinarium Prezenter


1 sierpnia

13:00

Rozwój i integracja: korzystaj z interfejsów API Qlik Sense®, by tworzyć nowe możliwości

Interfejsy API Qlik Sense® umożliwiają bezpośredni dostęp do potężnego silnika QIX, co daje ogrom możliwości dla twórców, którzy chcą rozwijać i integrować swoje produkty. Podczas tej sesji Brian Munz, dyrektor ds. relacji z programistami, zaprezentuje różne sposoby używania interfejsów API do zasilania niezwykłych aplikacji — od bardziej tradycyjnych przestrzeni BI po nowe i niezwykłe zastosowania. Poczas webinarium przedstawimy przegląd interfejsów API, a także ich demo. Webinarium to pomoże Ci poszerzyć wiedzę o niezwykłych możliwościach wykorzystania interfejsów API Qlik Sense®.

Brian Munz

Director of Developer Relations

Brian dołączył do Qlik ponad sześć lat temu, kiedy dopiero wprowadzano rozszerzenia do QlikView. Od tego czasu zajmuje się rozwijaniem i dostosowywaniem produktu pod kątem tworzenia stron internetowych. Wraz z powstaniem ulepszonych interfejsów API Qlik Sense® Brian założył Qlik Branch i zespół ds. relacji z programistami — sposób na kreatywne zaangażowanie i rozwijanie społeczności twórców oprogramowania za pomocą produktów Qlik w celu integracji i zwiększenia innowacyjności.

2 sierpnia

13:00

Poznaj możliwości silnika QIX

Podczas tego webinarium objaśnimy wewnętrzną logikę silnika QIX: tabele symboli, indeksy z wstawkami bitowymi, przestrzenie stanów, rozszerzenia przez znak dolara i funkcja Set Analysis.

Henric Cronström

Vice President Products

Henric Cronström, Vice President Products w Qlik, z firmą jest związany niemal od czasu jej założenia. Henric pełnił w Qlik kilka różnych ról — przez kilka pierwszych lat był managerem produktu QlikView, później przez kilka lat zajmował się wdrażaniem rozwiązań i szkoleniami. Jest specjalistą w dziedzinie produktu, w tym w zaawansowanym rozwoju aplikacji, tworzeniu skryptów i modelowaniu danych. Obecnie zajmuje się głównie komunikacją w kwestiach technicznych dotyczących Qlik. Henric obronił doktorat w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych na Uniwersytecie w Lund.

3 sierpnia

13:00

Qlik DataMarket: więcej informacji dzięki wykorzystaniu danych zewnętrznych

Zobacz, jak możesz wykorzystać Qlik DataMarket, by włączyć dane zewnętrzne do wewnętrznych danych firmy i uzyskać dostęp do dokładniejszych informacji. Dowiedz się, jak zacząć używać Qlik DataMarket za darmo już dziś.

Josh Good

Director Product Marketing

Jako Director Product Marketing w Qlik, Josh jest odpowiedzialny za marketing produktu, komunikację i strategie wprowadzania na rynek Qlik Cloud oraz ofert Freemium. Przez ponad osiem lat Josh zajmował się BI i analityką jako klient, sprzedawca oraz specjalista ds. marketingu. Podczas pięcioletniej pracy w Qlik Josh pełnił różne stanowiska w obszarze przedsprzedaży, a ostatnio zajął się marketingiem produktu. Jako konsultant przedsprzedaży odegrał kluczową rolę w opracowaniu innowacyjnego sposobu wprowadzania Qlik na rynek poprzez sprzedaż wewnętrzną. Zanim zaczął pracę w Qlik, Josh prowadził projekty z zakresu analityki i analizy biznesowej w jednej z wiodących firm odzieżowych. Ma również doświadczenie w dziedzinie zakupów rządowych i badań biomechanicznych. Josh obronił dyplom licencjata nauk stosowanych oraz magistra nauk ścisłych na Uniwersytecie Queen’s. Obecnie mieszka i pracuje w Vancouver, w Kanadzie.

4 sierpnia

13:00

Widżety — pierwsze kroki

Widżety to nowa funkcja Qlik Sense® Enterprise 3.0, która daje użytkownikom ze znajomością HTML/CSS możliwość projektowania dodatkowych elementów do użycia w aplikacjach Qlik Sense®. Podczas tej sesji przedstawiamy nasz pomysł na widżety, wyjaśniamy, jak wpisują się w ogólny model wizualizacji Qlik Sense® Enterprise i uczymy, jak stworzyć pierwsze widżety. Zakładamy, że uczestnicy posiadają praktyczną znajomość HTML i CSS.

John Trigg

Director, Product Management - Qlik Analytics & Platform

John jest dyrektorem działu zarządzania produktem w Qlik, który zajmuje się głównie platformą analityczną Qlik. Pełni stanowisko menedżera produktu w Qlik od ponad ośmiu lat i ma duży udział w rozwoju naszych produktów. Od 1996 roku pełnił rolę menedżera produktu w wielu innowacyjnych firmach zajmujących się tworzeniem oprogramowania klasy korporacyjnej. Rozpoczynał karierę jako programista pracujący nad projektami dla klientów. Jego przygoda z programowaniem należy już do przeszłości, ale możliwość współpracy z klientami, partnerami oraz działami zajmującymi się tworzeniem i dostarczaniem produktów daje mu wciąż wiele satysfakcji.


5 sierpnia

13:00

Optymalizacja wydajności aplikacji Qlik

Porady i wskazówki, przydatne narzędzia, metodologie i rady, na co trzeba uważać.

Lars Skage

Sr. Quality Analyst

Lars pracuje jako analityk jakości i zajmuje się przede wszystkim wynikami oraz rozwojem aplikacji. Jest związany z Qlik od ponad ośmiu lat. Zaczynał pracę jako konsultant przedsprzedaży, a następnie pracował jako globalny przedstawiciel usług w Scalability Center w Lund.